Strona głównaRatujmy Florę

Image

Flora to 53-letnia słonica. Jej zadaniem jest (a raczej była) praca w cyrku. Ponieważ zwierzę choruje na artretyzm, nie może już dalej zarabiać na siebie, ani utrzymywać innych cyrkowców. Dopóki słonica mogła występować w cyrku, wszystkim innym artystom wykonującym sztuczki żyło się dobrze. Gdy słoń się rozchorował, cyrk odnotował znaczący spadek dochodów. Gdy okazuje się, że bez Flory występy cyrkowców nie są już tak zjawiskowe, kierownik cyrku stara się pozyskać środki na leczenie słonia. Plan jego jednak kończy się niepowodzeniem. Cyrkowcy nie są w stanie utrzymać sami słonia. Nie mają też z czasem środków na własne życie.

Image

Zapada trudna decyzja. Słonia należy uśpić. Wiadomość ta będzie z pewnością najbardziej bolesna dla córki szefa cyrku - 14-letniej Dawn. Ojciec wywozi ją do matki, aby sprowadzić weterynarza i po cichu dokonać eutanazji Flory. Gdy Dawn dowiaduje się o planach ojca - wykrada słonicę. Chce znaleźć dla niej nowy dom. Zamierza doprowadzić ją do odległego o 500 km rezerwatu. Ponieważ jest to dość znaczna odległość, Florę i Dawn czeka sporo przygód. Na ich drodze staną zarówno sprzymierzeńcy, bardzo pomocni w trudnych chwilach oraz wrogowie walczący o nagrodę za schwytanie słonia. Do poszukiwań słonicy zaangażowana zostanie także Policja.

Image

Czy podróżniczkom uda się dotrzeć bezpiecznie do celu? Warto się przekonać. Przygody Flory i Dawn ukazują, jak wiele przeszkód można pokonać w imię prawdziwej, bezinteresownej przyjaźni. "Ratujmy Florę" to wzruszający film familijny z dobrą grą aktorską oraz pięknymi krajobrazami Meksyku. Florę zagrał słoń Tai, będący pod opieką organizacji Have Trunk Will Travel. Jest to towarzystwo dbające o dobrostan słoni zapewniając im karmienie, pielęgnację skóry oraz transport. Podczas Southampton International Film Festival w 2018 roku film został uznany za najlepszy pełnometrażowy film fabularny.

Image

Założeniem producentów i reżysera obraz jest wyrazem hołdu dla najlepszych tradycji kina familijnego, mówiącego o więziach łączących ludzi i zwierzęta. Reżyserowi udało się podjąć współpracę m.in. ze znaną z seriali Disneya i Netflixa Jenną Ortega, oraz z innymi cenionymi aktorami jak np. Davidem Arquette (cykl „Krzyk”) czy komikiem Tomem Arnoldem („Prawdziwe kłamstwa”).

W kinach film można oglądać już od 6 grudnia 2019 r.


30.11.2019 r.

Plakat filmowy