Strona głównaRodzina Addamsów

Image

Czy jest ktoś kto nie słyszał o rodzinie Addamsów? Raczej nie, ale może warto na wstępie w skrócie powiedzieć kim są. Rodzina Addamsów jest dość liczna, lecz najważniejsi członkowie to Gomez i Morticia oraz ich dzieci Wednesday i Pugsey. Wszyscy mieszkają na bagnach w ogromnym zaniedbanym dworze. Nie są zwykłą rodziną. Ich dom jest pełen pułapek, narzędzi tortur czy ukrytych przejść. Możnaby rzec - prawdziwy horror. Lecz filmy o tej fikcyjnej rodzinie opisują raczej sympatyczne, pełne czarnego humoru i zabawnych scen przygody. Ich losy przedstawiane w filmach, serialach czy komiksach interesowały zarówno dorosłych jak i dzieci. Cóż można dodać więcej? Rodzina Addamsów powraca do kin. Tym razem jako animacja komputerowa przygotowana również dla najmłodszych.

Image

Otóż Addamsowie ścigani podczas ceremonii ślubnej przez tłum z sądziedztwa zmuszeni są opuścić swój dotychczasowy dom. Po ucieczce z miasta znajdują nowe miejsce. Dom na wzgórzu, z dala od sąsiedztwa ma pomóc im odnaleźć się na nowo po trudnych przeżyciach. Po drodze spotykają Lurcha - zostanie ich kamerdynerem i wniesie wiele radości w ich życie. Opuszczony dom, w którym nadal ktoś straszy, wydaje się być idealnym dla nich azylem. Decyzja o zamieszkaniu w nowym mieście okazuje się być trafna. Losy rodziny mijają s spokoju przez kolejne 13 lat. Po tym jednak czasie w New Jersey nastąpią zmiany. Syn Gomeza i Morticii - Pugsley Addams ma ważne zadanie - tradycja nakazuje mu przygotować się do rodzinnego rytułału - szablo - mazurka.

Image

Córka Addamsów - Wednesday Addams postanawia zostać uczennicą znajdującego się nieopodal gimnazjum. Zdarzenia te wywołają wiele zamieszania w życiu rodziny. W życiu Addamsów pojawi się także jeszcze ktoś. Pozbawiona skrupułów pośredniczka w obrocie nieruchomościami i prezenterka telewizyjna Margaux Needler, której celem będzie pozbycie się całej rodziny z okolicy. Czy Morticia i Gomez wyjdą bez szwanku z opresji? Czy z pomocą przyjdzie cały klan Addamsów? Warto się przekonać.

Image

Klimat opowieści odczuwalny jest już od pierwszych kadrów. Czarny humor, mimo, że pojawia się na każdym kroku, nie jest ani nagalny, ani zbytnio przerażający. Opowieść, mimo, że wyrażona w klimacie grozy, poza wyjątkami raczej bawi. Widz zaś z chęcią czeka na dalszy rozwój zdarzeń. Obraz, muzyka, dubbing są na najwyższym poziomie. Film nie nudzi, dlatego też zarówno dzieci jak i dorośli bawią się, a z sali słychać częsty śmiech. Wydane pieniądze na bilety z pewnością nie będą stracone, a rodzina po wyjściu będzie miała o czym rozmawiać. Dystrybutorem filmu w Polsce jest Forum Film Poland sp. z o.o. W kinach przygody Addamsów można oglądać już od 25 października 2019 r.

Plakat filmowy